ממ"ד נעם - בית מדרש יוצר
נווט למעלה
df.PNG
בית מדרש יוצר הינה תוכנית ייחודית לבית ספר נעם, התוכנית מיועדת לכיתות ה'- ו'
ומטרתה ליצור עבור הילדים חוויה תורנית , רוחנית ואומנותית המעבירה תכנים בהתאם לנושא שנבחר.
התוכנית כוללת מפגש חודשי בו התלמידים נפגשים בחדר תיאטרון צופים בהצגה העוסקת בנושא, ומתקיים שיח תורני באמצעות דף מקורות מתוך החסידות.
בדף זה תוכלו לצפות בתמונות ממפגשים שהתקימו, לענות על משימת-פתגם, ולקרוא סיפורים מענינים.


 
fggf.PNG

 
 

 
סיפור חודשי
 

ערב שבת קודש. רכבת העושה את דרכה על מסילת הברזל ישבו הגאון רבי מרדכי פוגרמנסקי זצוק"ל ומלוהו, רבי יצחק, שהיה יהודי תלמיד חכם ושימש גם כמוהל.
ישבו השניים על הספסל ודיברו בלימוד. מדי פעם בפעם העיפו מבט החוצה לבדוק אם הרכבת הגיעה למחוז חפצם. אך עד מהרה שקעו בלימודים ושכחו את כל הנעשה סביבם. 
הרכבת המשיכה בנסיעתה, עצרה בתחנות, אנשים עלו וירדו, והשנים כלל לא שמו לב לנעשה. לפתע התנערו וגילו כי הרכבת כבר עברה את התחנה שבה היו צריכים לרדת. מבוהלים מיהרו השניים לרדת מן הרכבת, הביטו סביבם וראו כי הגיעו לעירה נידחת. הם ידעו שיהיה עליהם לשהות בעירה זו בשבת, ולא ידעו מה יעשו. מסביב היו כולם גויים, והם לא ידעו היכן ישבתו, מנין יהיה להם מנין, איפה יאכלו סעודות שבת.
החלו השניים להלך ברחובות, שאלו אנשים, ושמעו כי יש יהודי אחד שחי בעירה זו שכולה גויים. השניים פנו לביתו. בדרך אמר רבי מרדכי: "דע לך, יהודי לעולם אינו תועה בדרך. יהודי מגיע לכל מקום שהוא בהשגחה פרטית של הקב"ה".
משהגיעו לבית, פגשו בבעל הבית עומד בחוץ וממתין כשהוא מתבונן לכל עבר. כשראה אותם, קרנו פניו. הוא קיבל את פניהם בשמחה רבה ובהתרגשות עצומה.
"הייתי בטוח שתגיעו", אמר כשדמעות זולגות מעיניו.
לתמיהת אורחיו הסביר: "בשבוע שעבר נולד לי בן. היום הוא היום השמיני. התפללתי לה' שישלח אלי הביתה מוהל. כשראיתי אתכם, בטוח הייתי שתפילתי התקבלה. אין לי ספק שאחד מכם הוא מוהל..."
הברית התקיימה בזמנה. רבי יצחק היה המוהל, והרב פורמנסקי היה הסנדק...


הודעות מבית מדרש יוצר:
יישר כח גדול לכל הבוגרים שלנו מכיתות ה'-ו' שלקחו חלק במפגש השני נהננו מנוכחותכם והשתתפותכם הפעילה, נתראה במפגש הבא...

משימת סרטון - היכנסו וענו..

 

 תמונות מבית מדרש יוצר:

 IMG_2649.JPG 20170124_112137.jpg

 
20170124_112120.jpg


 20170124_112112.jpg